Twój partner w sprawach legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców
Jesteśmy dumni z naszego 10-letniego doświadczenia w legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców. Pozwala to świadczyć usługi najwyższej jakości, gwarantując Ci pełne wsparcie w procesie legalizacji pracowników spoza kraju.
Nasze doświadczenie
Infolet od lat specjalizuje się w legalizacji zatrudnienia obcokrajowców. Dzięki naszemu głębokiemu zrozumieniu procedur, regulacji i wymogów prawnych, możemy zapewnić Ci kompleksową obsługę w tym zakresie. Nasze 10 lat praktyki przekładają się na skuteczność i zaufanie, jakim darzą nas nasi klienci.
Do tej pory przeprowadziliśmy ponad 700 procesów legalizacji
Zajmujemy się legalizacją pobytu i pracy w Polsce od 2014 r. Od tego czasu przeprowadziliśmy ponad 700 procesów legalizacji.
Przeprowadzamy kilkadziesiąt procesów legalizacji pobytu miesięcznie. Pomagamy w uzyskaniu zezwolenia na pracę lub oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.
Zakres usług
Legalizacja pobytu obywateli spoza UE
Obywatele spoza Unii Europejskiej, aby legalnie przebywać w Polsce muszą posiadać dokument uprawniający do pobytu na terytorium RP: wizę, kartę pobytu lub ruch bezwizowy.
Pomagamy uzyskać wizę lub kartę pobytu:
- kompletujemy, sprawdzamy, pomagamy uzupełnić potrzebne dokumenty,
- składamy dokumenty w odpowiednim urzędzie,
- nadzorujemy proces nadawania pozwolenia poprzez kontakt z pracownikami urzędu,
- odbieramy wydane zezwolenia,
- towarzyszymy obcokrajowcowi w wizycie w urzędzie i pomagamy w komunikacji przy barierach językowych
- wnosimy opłaty urzędowe w imieniu firmy zatrudniającej cudzoziemca.
Lista państw, których obywatele mogą korzystać z ruchu bezwizowego tutaj
Legalizacja pracy
Pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na pracę dla cudzoziemca:
- zbieramy, weryfikujemy i pomagamy uzupełnić dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na pracę,
- składamy dokumenty w odpowiednim urzędzie,
- nadzorujemy przebieg procesu administracyjnego,
- odbieramy wydane przez urząd zezwolenia i przekazujemy je klientowi i cudzoziemcowi,
- wnosimy w imieniu firmy zatrudniającej obcokrajowca opłaty urzędowe,
- pomagamy w procesie przedłużenia posiadanego zezwolenia na pracę.
Rejestracja pobytu obywateli UE
Przeprowadzamy obywatela UE przez proces uzyskania rejestracji pobytu w Polsce:
- zbieramy, weryfikujemy, pomagamy uzupełnić dokumenty potrzebne do rejestracji pobytu,
- towarzyszymy przy składaniu dokumentów w urzędzie, wspieramy tłumaczeniem przy barierach językowych,
- kontrolujemy przebieg procesu administracyjnego,
- odbieramy wydane przez urząd pozwolenia,
- uzyskujemy także pozwolenia na pobyt czasowy dla rodziny klienta.
Dodatkowo
Jesteśmy elastyczni w swoich działaniach, dlatego jeśli jest taka potrzeba pomagamy:
- w uzyskaniu numeru PESEL,
- w uzyskaniu zameldowania,
- w założeniu konta bankowego,
- w założeniu działalności gospodarczej,
- uzyskaniu obywatelstwa.
Chcesz zatrudnić obcokrajowca i potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z nami. Nasz zespół ekspertów czeka na Twoje zapytania i jest gotów pomóc Ci osiągnąć sukces w rekrutacji pracowników spoza kraju.
Usługi Legalizacji Pobytu i Pracy Obcokrajowców
Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług związanych z legalizacją pracowników spoza kraju. Oto, co możemy dla Ciebie zrobić:
Konsultacje prawne. Nasi eksperci prawni służą Ci profesjonalnym doradztwem, wyjaśniając wszelkie kwestie związane z prawem imigracyjnym i zatrudnieniem obcokrajowców.
Procesy rekrutacyjne. Pomagamy Ci w znalezieniu odpowiednich kandydatów z zagranicy, zgodnie z Twoimi wymaganiami i potrzebami.
Formalności administracyjne. Zajmujemy się przygotowaniem i złożeniem wszystkich dokumentów niezbędnych do legalizacji pobytu i zatrudnienia obcokrajowców.
Wsparcie podczas kontroli. Jesteśmy przy Tobie na każdym etapie ewentualnych kontroli lub audytów, zapewniając pełne zgodności z przepisami.
Aktualizacje prawne. Śledzimy bieżące zmiany w przepisach imigracyjnych, informując Cię o wszelkich nowościach i zmianach, które mogą wpłynąć na Twoją sytuację.
Przeczytaj jak pomagamy w legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców
Dlaczego my?
- Doświadczenie: Nasza firma może pochwalić się 10-letnim doświadczeniem w obszarze legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców.
- Indywidualne podejście: Rozumiemy, że każdy klient jest inny. Dlatego nasze usługi są dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb.
- Zaufanie klientów: Setki zadowolonych klientów zaufało nam w procesie legalizacji pracowników spoza kraju.
- Pełna przejrzystość: Jesteśmy otwarci i przejrzyści w kwestiach finansowych i formalnościach.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w procesie legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców lub masz pytania, nie wahaj się skontaktować z nami. Nasz zespół ekspertów czeka na Twoje zapytania i jest gotów pomóc Ci osiągnąć sukces w rekrutacji pracowników spoza kraju.
Korzyści ze zlecenia legalizacji pobytu i pracy Infolet:
Znajomość przepisów i procedur legalizacji pobytu i pracy: Mamy głęboką wiedzę na temat lokalnych i międzynarodowych przepisów dotyczących imigracji i zatrudnienia obcokrajowców. Dzięki temu przeprowadzamy procesy zgodnie z prawem, minimalizując ryzyko błędów, opóźnień i niepotrzebnych kosztów.
Eksperci prawnicy i specjaliści ds. imigracji: Nasi doświadczeni eksperci: prawnicy oraz specjaliści ds. imigracji, profesjonalnie doradzają i przygotowują dokumenty w sposób zgodny z przepisami prawa.
Skrócenie czasu i zminimalizowanie ryzyka: Dzięki wiedzy i doświadczeniu Infolet, proces legalizacji może być znacznie szybszy i bardziej pewny niż próba samodzielnego przeprowadzenia go. Minimalizujemy ryzyko opóźnień lub błędów w procesie legalizacji.
Elastyczność: Korzystanie z usług Infolet daje elastyczność w dostosowywaniu zasobów do bieżących potrzeb. Możesz korzystać tylko wtedy, gdy jesteśmy potrzebni. Dzięki temu oszczędzasz na stałych kosztach zatrudnienia.
Oszczędność czasu i zasobów: Przygotowanie i skompletowanie dokumentów związanych z legalizacją pobytu i pracy może być czasochłonne i wymagać specjalistycznej wiedzy. Mamy doświadczenie i wiedzę pozwalające zalegalizować pobyt szybciej, oszczędzając czas i zasoby.
Znajomość lokalnego rynku pracy: Nasi eksperci od legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców mają dostęp do informacji na temat lokalnego rynku pracy, dzięki czemu lepiej dostosowujemy strategię legalizacji do konkretnych potrzeb i warunków rynkowych.
Koncentracja na rdzeniu działalności: Dzięki zleceniu legalizacji pobytu i pracy firmie zewnętrznej, Infolet, Twoja firma może skupić się na jej głównych działalnościach, zamiast tracić czas i zasoby na procesy biurokratyczne związane z legalizacją pracowników spoza kraju.
Jak przebiega proces legalizacji pobytu i pracy?
FAQ
Jakie są najważniejsze kroki i procedury związane z legalizacją pobytu obcokrajowców w naszym kraju?
Po otrzymaniu informacji od pracodawcy, iż zamierza zatrudnić cudzoziemca, pierwszym etapem w legalizacji pobytu jest ocena legalności pobytu cudzoziemca na terytorium Polski. Legalny pobyt stanowi podstawę ubiegania się o zezwolenie na pobyt w Polsce. Następnie po otrzymaniu informacji od pracodawcy dot. warunków zatrudnienia oceniamy możliwości zatrudnienia cudzoziemca – czy potrzeba dokumentów do jego zatrudnienia czy też nie.
Po ocenie sytuacji pobytowej cudzoziemca informujemy pracodawcę o co możemy się ubiegać, aby jego przyszły pracownik przebywał oraz pracował w Polsce legalnie.
Zajmujemy się legalizacją pobytu i pracy w Polsce, załatwiamy zezwolenia na pracę oraz oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w Polsce. Jeśli cudzoziemiec potrzebuje do rozpoczęcia pracy zezwolenia na pobyt i pracę umawiamy termin na złożenie wniosku, kompletujemy oraz przygotowujemy dokumenty, a następnie razem z cudzoziemcem składamy wniosek.
Po złożeniu wniosku to my jesteśmy zobligowani do dostarczenia brakujących dokumentów (jeśli są), oraz powiadamiania urzędu o ewentualnych zmianach.
Od momentu złożenia wniosku do otrzymania decyzji to my odpowiadamy za kontakt z urzędem.
Jeśli posiadamy pełnomocnictwo od firmy do jej reprezentowania w procesie legalizacji, jedynym zadaniem firmy jest przekazanie nam warunków zatrudnienia cudzoziemca.
Jakie dokumenty są wymagane w procesie legalizacji pobytu obcokrajowców?
Do rozpoczęcia procesu legalizacji pobytu i pracy potrzebujemy informacji o warunkach zatrudnienia cudzoziemca (stanowisko pracy, rodzaj umowy, wymiar czasu pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie, zakres obowiązków oraz okres na jaki pracodawca chce zatrudnić cudzoziemca).
Jeśli posiadamy stosowne upoważnienie od firmy do jej reprezentowania w procesie legalizacji pobytu i pracy to my przygotowujemy dokumenty które należy dostarczyć do urzędu. Można śmiało powiedzieć, że pracodawca ma nam jedynie przekazać informacje o warunkach zatrudniania, a cały proces legalizacji pozostaje poza jego zainteresowaniem.
Dokumenty potrzebne do legalizacji pobytu i pracy, które musi dostarczyć cudzoziemiec są różne, w zależności od zezwolenia, o które się ubiegamy. Podchodzimy do każdej sprawy indywidualnie, po przeanalizowaniu sytuacji pobytowej cudzoziemca, informujemy go jakie dokumenty musi przygotować.
Jakie są aktualne przepisy prawne związane z legalizacją pobytu?
Obecnie proces legalizacji pobytu i pracy opiera się na trzech głównych dokumentach:
– Ustawa o cudzoziemcach;
– Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
– Kodeks Postępowania Administracyjnego.
Jak długo trwa proces legalizacji pobytu obcokrajowców i jakie są typowe opóźnienia lub wyzwania, z jakimi można się spotkać?
Postępowania trwają kilka miesięcy, wszystko zależy od urzędu, do którego składamy wniosek.
Zgodnie z przepisami na wydanie decyzji o zezwoleniu na pobyt czasowy urząd ma 60 dni, liczonych od złożenia kompletnego wniosku (czyli wniosku bez braków formalnych) i od osobistego stawienia się cudzoziemca w urzędzie wojewódzkim.
W przypadku wniosku o zezwolenie na pobyt stały oraz zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE termin wynosi 6 miesięcy.
Z doświadczenia wiemy jednak, że sprawy mogą trwać od 2 miesięcy do nawet 2 lat. Najczęstszą przyczyną opóźnień są czynniki niezależne od nas jak ilości spraw prowadzonych w urzędach czy braki kadrowe urzędników.
Aby uniknąć opóźnień, dokładamy wszelkich starań z naszej strony, aby wnioski złożone do urzędu były kompletne. Jeśli musimy wystąpić o dodatkowy dokument, potrzebny do procedury, robimy to niezwłocznie. Dzięki temu nie przeciągamy procedury, czekając na wezwania z urzędu.
Jakie są koszty związane z legalizacją pobytu obcokrajowców?
Koszty urzędowe w 2023 roku:
- 640 zł – zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE/ zezwolenie na pobyt stały
- 440 zł – zezwolenie na pobyt czasowy i pracę/ zezwolenie na pobyt w celu wykonywania pracy wymagającej wysokich kwalifikacji (blue card)
- 340 zł – zezwolenie na pobyt czasowy (działalność gospodarcza, studia, nauka, połączenie z rodziną, inne okoliczności)
- 100 zł – opłata za kartę pobytu
- 50 zł – opłata za kartę pobytu małoletni
- 17 zł – pełnomocnictwo – od osoby
- 100 zł – wniosek o wydanie zezwolenia na pracę typ A, B, C i E
- 100 zł – oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi
Bardzo rzadko zdarzają się opłaty dotyczące innych zezwoleń. Informacje o innych opłatach urzędowych znajdziesz na przykład tutaj